Výstavy

 V případě zájmu o výstavujte kontaktujte: obchod@radio-relax.cz


17.výstava

Výstava Léto s Relaxem

Milí návštěvníci Galerie Kladno, představujeme Vám naši „staronovou výstavu“ nazvanou Léto s Relaxem.

Do této výstavy jsme již podruhé zapojili posluchače rádia Relax, kteří nám zasílali své amatérské fotografie na téma Léto s Relaxem. Jak již samotný název napovídá, tématem byl relax a pod tímto pojmem si každý představí náplň své vlastní relaxace, o čemž vypovídá i různorodost právě vystavovaných fotek. Fotografie jsme nakombinovali z fotografií nových, ale zároveň jsme na přání našich hostů zařadili do výstavy i fotografie, které u Vás měly největší úspěch již v první výstavě našich posluchačů.

Přejeme Vám příjemnou zábavu u fotografií a hlavně dobrou chuť

16.výstava

Výstava obrazů Drahoslava Šolty

Drahoslav Šolta většinu svého uměleckého života až do roku 2010 prožil ve Španělsku, kam na jaře 1989 po putování tehdejší západní Evropou emigroval. Ve Španělsku nejdříve dostal politický azyl a posléze trvalý pobyt. Žil a tvořil svá malebná díla v Marbelle u Malagy.

Na začátku milénia působil také v Německu, kam jezdil na pozvání svého tehdejšího mecenáše podnikatele Adamse, který mu v Německu uspořádal několik výstav.

V roce 2010 se vrátil do Čech, do Mariánských Lázní, kde prožil dětství. Dnes pracuje pro galeristy z celého světa. Jeho díla viděli návštěvníci v Praze, Malaze, Miláně, San Francisku, New Yorku a v mnoha dalších městech. Avšak největší význam pro docenění jeho tvorby mělo a největším úspěchem bylo, že jeho obrazy byly vybrány pro expozici The Royal Society of British Sculptors v r.1999 v Londýně.

 

15.výstava


Prodejní výstava malíře - grafika Přemysla Bojara Povondry.

Mgr. Povondra se narodil 28.4.1943 v Tišnově u Brna. Z jeho studií můžeme zmínit několik jako například Střední průmyslová škola stavební, Lidová konzervatoř, Pedagogická fakulta UK v Praze, kurz ministerstva průmyslu aj.

Od roku 1964 vystavuje doma ale také v zahraničí. Ilustruje řadu knih a podílí se na tvorbě omalovánek.

Výstava je prodejní.14.výstava

 

„Vzpomínky na Afriku“.

 Autorkou fotografií je Bohuslava Šenkýřová, zakladatelka Společenství škol a rektorka Vysoké školy finanční a správní.

 Série reportážních fotografií „Vzpomínky na Afriku“ přinášejí vhled do přírody a běžného života Senegalu a Tanzánie, které autorka navštívila v letech 2010 a 2011. V restauraci GALERIE je vystavena část výstavy zahrnující vybrané fotografie z obou zemí.

 Všechny vystavené fotografie je možné zakoupit. Výtěžek z prodeje je určen na podporu stipendijního fondu Vysoké školy finanční a správní, jehož prostřednictvím je umožněno studium vybraným talentovaným studentům se zdravotním nebo sociálním handicapem. Díky jednotlivým stipendiím mohou získat kvalitní vysokoškolské vzdělání, a zvýšit tak svoje šance na další uplatnění.

 

13.výstava

Dovolte nám představit mladého talentovaného fotografa Dominika Hanke. Společně s tímto autorem jsme pro Vás připravili v pořadí již 13. „Galerijní výstavu“ s názvem LETADLA.

 

 Teprve 18. letý Dominik studuje 3. ročník Gymnázia Kladno. Fotografování se věnuje od svých deseti let. Jeho specializací je plane spotting neboli fotografování letadel.  Se svým fotoaparátem navštívil již 50 letišť ve 20 zemích světa. Toto téma fotografuje neobvykle, často ve spojitosti s lidmi.

 

Autor publikuje na webu www.planes.cz, a jeho fotografie můžete vidět i na webových stránkách www.dominikhanke.webnode.cz

 

S vystavovanými  fotografiemi  se umístil v TOP50 v mezinárodní fotografické soutěži Sony World Photography Awards,
 a získal 1. místo ve fotosoutěži Flying Revue.

 

 

12.výstava

12. výstava v Galerii Kladno byla výstavou amatérské malířky Michaely Gerstacker.

Narozena 1969 v Kladně, trvale žije v Německu

Hobby malířka, překladatelka a maminka pěti dětí vás zve

na svou první výstavu, kterou nazvala

  „ Fantasie“

 „Ponořte se do barevného světa a nechte se unést
 do Světa Fantasie, kterou tvořím s láskou k malování
 v mém volném čase“.


11.výstava

 Dovolte nám, představit autora Břetislava Kostku. Společně s tímto autorem jsme pro Vás připravili v pořadí již 11. „Galerijní výstavu“ pod názvem : Malebná zákoutí Prahy Břetislava Kostky

Fotograf, výtvarník a muzikant Břetislav Kostka se narodil v Praze v minulém století.

Po Františkových Lázních, Ústí nad Labem, Berouně a Praze, bude vystavovat v Kladně během dvanácti let již počtvrté. Jeho obrazy se prodávají i v pražské Galerii Hošek. Pracoval jako fotoreportér v pražském deníku. Po sametové revoluci otevřel v Praze fotoprodejnu Fuji Image Service na zpracování barevných fotografií.

Dnes žije poblíž Kladna, kde fotografuje, maluje a muzicíruje. Je členem country popové kapely Z. E. M. a bluesrockové skupiny Ipressions. Temperu nahradil olej na plátně, ale Praha zůstala, vždycky v naivistickém stylu. Zaměřuje se na nároží a rohy budov či křižovatky v čarovných, starobylých uličkách. Nechybí veselé fasády, vůně květin a dokořán otevřená okna plná tajemství. Obrazy Břetislava Kostky působí až pohádkově. Dlažba vysázená kostkami zdobí každý obraz. Svá díla signuje příznačně – kostkou ke hře Člověče, nezlob se!  Jeho obrazy prý dovedou pohladit duši a o to se dlouhé roky snaží.


10.výstava

10.výstava vznikla k příležitosti vydání knihy od Ivany Justychové "Poutník časem" a své obrazy v Galerii Kladno vystavovaly dvě autorky: Petra Beránková a Alžběta Konstrůnková. Výstava byla prodejní. Koupí obrazů bylo možné podpořit organizaci UNICEF.

 

Petra Beránková představovala ilustrace z uvedené knihy, které ztvárnila na plátna. Jedná se tedy především o náměty z tarotových karet. Výstavu také doplnila dalšími obrazy, na kterých bylo vidět, že autorka upřednostňuje figurální kresbu. Petra pro svou výtvarnou činnost již od dětství dávala přednost kresbě propiskou, což ji vydrželo až dosud. Na obrazech jste mohli vidět propojení akrylových barev s použitím kresby propiskou.

 

Alžběta Kostrůnková doplnila výstavu svými obrazy abstraktního stylu, který ale neodbočoval od tématu. Její velmi osobitý styl otevřel dveře do hlubin smyslů a pocitů. U Alžbětiných obrazů převládá malba akrylovými barvami. Jako námět ji k některým dílům sloužily básně a balady o lidských vjemech a pocitech, jejichž autorkou je Alžbětina sestra Jitka Hejdová.

 

Pro obě autorky to byla první výstava. Petra i Alžběta vystudovaly Výtvarnou školu v Písku, kde se shledaly jako spolužačky a později jako kamarádky, což jim vydrželo doposud.


9.výstava

Jako v pořadí dévatou jsme pro Vás připravili výstavu fotografa Jiřího Michla. Jeho největším “ koněm“ je focení muzikantů v „akci“ a je mu jedno o jaký žánr se jedná. Nejdůležitějším prvkem jsou při tom zachytitelné emoce.  

Tato výstava byla pro fotografa druhá  autorská. Fotí jako nadšený amatér hlavně pro radost svou a potají doufá, že i pro radost těch, které jeho postřehy osloví kladně.


8.výstava

Od 29.8. do 31.10. probíhala v Galerii Kladno prodejní výstava malíře Ondřeje Zahradníčka s názvem "Zázrak".

7.výstava:

Na 7. výstavě v Galerii Kladno si můžete prohlédnout díla dvou autorů současně. Fotografie Ondřeje Jaroše a obrazy vystudované malířky Raisy Alžběty Čampulkové.

6.výstava:

Společně s malířem a fotografem Josefem Dolákem jsme pro Vás připravili v pořadí již 6. „Galerijní výstavu“.

Tvorba tohoto autora prošla mnoha etapami a je inspirována různými uměleckými směry od klasicismu, přes surrealismus a impresionismus až k abstrakci. V abstrakci, která se stala hlavním směrem jeho umělecké tvorby, se zrcadlí snaha přesahovat meze běžného vnímání a krystalizovat v čistě abstraktním podobenství, které má diváka vést k samostatnosti v nazírání zachyceného světa, či duchovních procesů a vtahovat ho do hry světel, barev, křivek, linií, tvarů a burcovat jeho obrazotvornost a představivost.

5.výstava:

Na 5. výstavě v Galerii Kladno jsme Vám představili talentovanou výtvarnici Mgr. Petru Horákovou. Tato mladá autorka se narodila roku 1986 ve Slaném a od roku 2005 žije a tvoří v Plzni. Po absolvování osmiletého gymnázia vystudovala psychologii a výtvarnou výchovu na Západočeské univerzitě v Plzni, nyní dokončuje studium arteterapie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Kreslení a malování se vášnivě věnuje od doby, kdy dokázala udržet tužku v ruce. Působí jako výtvarná pedagožka dětí a dospělých, v Plzni provozuje ateliér, kde pořádá výtvarné kurzy pro širokou veřejnost. Věnuje se pořádání výstav, workshopů a kulturních festivalů. Zajímá se o propojení psychologie a výtvarné tvorby, kterou chápe jako úžasný nástroj léčby a relaxace mysli.

4.výstava:

Na 4. výstavě v Galerii Kladno byly k prohlédnoutí fotografie z charitativního projektu – „Charitativní kalendář 4kolo.cz na rok 2014“, který spojil před objektivem profesionálního fotografa Tomáše Lébra, vozíčkáře a mistry bojových sportů. Duší projektu je čerstvý mistr ČR K1 rules 2013 Honza Homolka z kladenského klubu SKS Arena a vozíčkářka se svalovou dystrofií Kristina Pochmanová. Kalendář byl vyvrcholením roční spolupráce dvou odlišných světů, které dohromady spojil ring a touha pomáhat. Hlavním cílem projektu bylo získání finančních prostředků na asistenční a pečovatelské služby pro vozíčkáře, které poskytuje již devatenáct let nezisková organizace SPS Kladno.

 

Zavzpomínejte na Nagano společně se zlatými hochy

Před patnácti lety pomohli kladenští hráči k největšímu úspěchu českého hokeje na olympijských hrách v Naganu. Zavzpomínejte na historický triumf spolu s nimi na výstavě fotografií Jiřího Koliše, která mapuje cestu českého týmu Turnajem století a následné oslavy na Staroměstském náměstí. Zahájení spojené s autogramiádou zlatých kladenských hochů a promítáním dokumentu se uskuteční v Galerii Kladno 7. srpna od 18 hodin. Jste srdečně zváni!

Výstava fotografií 8. - 16. srpna 2013 v Galerii Kladno (vstup zdarma)


Created 2013 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - miniportál Akrij.com